• Головна
  • Новини
  • Які характеристики важливі і які не важливі при виборі зварювального апарату для оптичних волокон?

Які характеристики важливі і які не важливі при виборі зварювального апарату для оптичних волокон?

Які характеристики важливі і які не важливі при виборі зварювального апарату для оптичних волокон?

Які характеристики важливі і які не важливі при виборі зварювального апарату для оптичних волокон?

Рано чи пізно кожній компанії, що займається будівництвом оптичних ліній, доведеться придбати зварювальний апарат для оптики. Аналізуючи технічні характеристики представлених на ринку продуктів, переглядаючи безліч технічних описів та інструкцій з експлуатації, багато інженерів так і не знаходять їх істинні відмінності. І це не дивно, адже далеко не просто серед усіх перелічених у описі характеристик виділити саме ті, якими в першу чергу повинен володіти зварювальний апарат для вирішення конкретних завдань. 

Тому перше, що варто зробити при виборі зварювального апарату – це чітко визначити для себе умови проведення монтажних робіт: магістраль чи мережа доступу (мережа інтернет-провайдера, оператора КТВ або міського зв'язку, мережа промислового підприємства), і вже потім приступати до аналізу технічних характеристик, основні з яких наступні:

  • Надійність і обслуговування зварювальних апаратів для оптоволокна;
  • Методи зведення оптичних волокон;
  • Тип і ємність акумулятора, а також кількість циклів зварювання/термоусадки від одного заряду;
  • Розмір зображення зварного стику на екрані;
  • Термін служби електродів (середня кількість зварних з'єднань без заміни електродів);
  • Габарити та вага комплекту зварювального апарату;

Тип і характеристики сколювача, що входить до комплекту.

Інші параметри або є похідними від зазначених вище, або майже однакові у всіх моделей, або важливі лише для певної групи зварювальних апаратів, або взагалі неважливі, на мій погляд. Наведемо кілька прикладів таких параметрів.

Return Loss – При передачі інформації по оптичному волокну від зварних стиків відбивається невелика частина енергії. Настільки невелика, що в теорії передачі інформації по оптичному волокну зварне з'єднання називається «Не відбиваючою подією». Рівень відбиття (Return Loss) від такого з'єднання дорівнює > 60dB. Цей параметр є незмінним для більшості моделей зварювальних апаратів.

Діаметр зварюваних волокон – діаметр стандартного оптичного волокна – 125 мкм, причому це справедливо і для одномодового волокна, і для багатомодового, і навіть для волокна зі зміщеною або нульовою дисперсією. Тому цим параметром часто можна теж знехтувати.

Типові втрати на зварному з'єднанні:

Типові втрати на зварному з'єднанні для зварювальних апаратів з вирівнюванням по оболонці зазвичай рівні:

  • SM: 0.03dB,
  • MM: 0.02dB,
  • DS: 0.06dB,
  • NZDS: 0.06dB,

для апаратів з вирівнюванням по серцевині:

  • SMF: 0.02dB,
  • MMF: 0.01dB,
  • DSF: 0.04dB,
  • NZDSF: 0.04dB.

На нашу думку, сучасні зварювальні апарати вже давно досягли чудових технічних характеристик, і достатнім кроком еволюції було б зменшення габаритів і ваги, а також збільшення ємності акумулятора. Водночас, виробники вже протягом понад 10 років з кожною новою моделлю намагаються ще більше підняти планку і виділитися надзвичайно малим часом виконання зварного з'єднання або трохи більшим обсягом пам'яті для збереження результатів зварювань, ніж у конкурентів. Насправді, на сучасному етапі розвитку електроніки було б логічним збільшення пам'яті пристрою, але тільки в разі, якщо хтось переглядає ці результати. Те ж саме стосується і підключення зварювального апарату до мережі Інтернет.

Без складних підрахунків можна визначити, що час, необхідний середньостатистичному монтажнику для підготовки оптичного волокна до зварювання (зачистка, видалення бруду і жиру, сколювання) становить близько 10 секунд. Відповідно, чи є сенс гнатися за швидкістю зварювання?

Висновки:

Отже, з усього вищесказаного видно, що немає і не може бути готового рішення на всі випадки життя. Не можна вважати ідеальним вибором навіть покупку найдорожчого зварювального апарату для ВОЛЗ. Водночас, чітко розуміючи поставлені перед вами завдання, а також проаналізувавши всі параметри, на які було звернено увагу в цій статті, ви зможете скласти список усіх «плюсів» і «мінусів» кожного варіанта для вашого випадку. Ми з впевненістю можемо рекомендувати зварювальні апарати Signal Fire AI-9 та Signal Fire AI-10! Удачі у виборі!

Залишились питання?

Напишіть нам і наші менеджери зв’яжуться з вами найближчим часом.